Simon Anita vagyok, 3 gyermekes édesanya.
Az egészségvédelem, ami környezetvédelmet jelent, vagy modhatnám fordítva is, hogy a környezetvédelem, ami egészségvédelmet jelent, már jódideje foglalkoztat.
Amióta találkoztam a palackok környezeti ártalmait feltáró információkkal, egyre erősödött az érzés bennem, hogy erről MINDENKINEK tudnia kellene.
De nem elég tudni, hanem tenni is kelle a környezetvédelemért.
Remélem, a következő oldalakon található információk mindenkit cselekvésre ösztönöznek.
Mi döntöttünk, 2004 óta nem vásárolunk PET palackos ásványvizet, PET palackos üdítőket.
Mert, mi komolyan gondoljuk, hogy szeretjük a Földet. Hisz a Föld megvan nélkülünk, de mi emberek nem tudunk létezni a Föld nélkül.
Mi is valljuk azt, hogy a Földet az unokáinktól kaptuk kölcsön.
De milyen lehetőségeik lesznek a mi gyerekeink unokáinak, ha ez a tömeges szemátgyártás így folytatódik tovább?
Mostanában pedig úgy tűnik mindent megtesz az emberiség azért, hogy pusztítsa a Földet, tehát saját magát.
Az ember nagyszerűnek tűnő találmánya a szelektív hulladékgyűjtés, amivel például a PET palackokat is lehet gyűjteni. De valójában ez jelenti megoldást?
Sajnos úgy tűnik, hogy nem. Magyarországon, akár a világban is, csupán alig 20 %-a kerül a PET palackoknak a szelektív gyűjtőkbe.
De akkor hol van a palackok 80%-a?
Itt-ott a környezetben hánykolódnak. Például a "keleti szemétfoltnak" is nevezett jelenség az Egyesült Államok nyugati partjaitól mintegy ötszáz tengeri mérföldre, nemzetközi vizeken figyelhető meg. Ez az óriási szeméttenger Magyarország területénél mintegy 14,5-szer nagyobb.
Mit csinálnánk akkor, ha ez a rengeteg palack Magyarországot borítaná be? Ha nap mint nap palackok tengerén kellene keresztülverekednünk magunkat?
Ha felelősen gondolunk a környezetünkre, saját jövőnkre, és nem utolsó sorban az elkövetkezendő nemzedék jövőjére, akkor fel kell ismernünk, hogy ezt a környezetkárosítást abba kell hagyni.
Mi szülők meg tudjuk mutatni gyermekeinknek, hogy létezik más alternatíva a PET palackokkal szemben. Vissza lehet állítani azokat a régóta bevált jó szokásokat, amelyek 20-30 évvel ezelőtt jellemezték a családokat. Nem szaladgáltak az emberek műanyagba csomagolt vízért és üdítő italokért a boltokba, hanem vezetékes vízzel és az abból elkészített üdítőkkel oltották szomjukat. Fontos kialakítani azt a tudatos magatartást gyermekeinkben, hogy nem kell mindent megvenni, amit a boltokban elénk raknak. A PET palackokat, pedig jó minőségű kulacsokra lehet lecserélni, amelyben bárhova magukkal vihetik innivalójukat.